PANELE AKUSTYCZNE

Podstawową funkcją, jaką spełniają panele akustyczne jest stanowienie przeszkody dla hałasu, co w pomieszczeniach takich jak studio nagraniowe czy sala kina jest elementem decydującym o jakości dźwięku. Jednak ze względu na stale poszerzającą się ofertę producentów ustrojów akustycznych, a przede wszystkim paneli, tworzy się coraz więcej możliwości ich zastosowania. Nasza oferta ściennych paneli akustycznych jest więc skierowana do osób z dużą wyobraźnią. Zarówno do tych, które szukają najlepszego sposobu na poprawę akustyki wnętrz, jak i tych, które chcą znaleźć pomysł na niepowtarzalną aranżację swojego mieszkania.

PIRAMIDKI I FALE

W naszej ofercie znajdą Państwo doskonałej jakości panele akustyczne o charakterystycznej, wypukłej strukturze piramid lub fal. Zazwyczaj spotykanym kolorem jest w tym przypadku grafit, ale posiadamy również produkty w innych barwach, co decyduje o ich walorach dekoracyjnych i szerokim możliwościom różnorodnej aranżacji wnętrz. Warto też wiedzieć, że pod względem właściwości technicznych tzw. piramidki i fale bardzo dobrze chłoną akustykę, szczególnie hałas o średniej i wysokiej częstotliwości. Równie skutecznie likwidują zakłócenia dźwięku takie jak dudnienie i echo. Dlatego podstawowym zastosowaniem, do jakiego wykorzystuje się piramidki akustyczne i fale jest adaptacja pomieszczeń telewizyjnych i nagraniowych oraz sal prób.

GŁADKIE PANELE AKUSTYCZNE

Podobnymi właściwościami odznaczają się gładkie panele akustyczne, które polecamy m.in. do budowy profesjonalnych oraz domowych pomieszczeń wykorzystywanych do organizacji koncertów, prób i nagrań. Ich uzupełnieniem jest oferta tzw. pułapek basowych, które stosowane są do akustycznego uszczelnienia pomieszczeń.

Gładkie ścienne panele akustyczne występują w wielu wersjach kolorystycznych, rozmiarach i grubościach, dlatego stanowią również ciekawy element dekoracji. Doskonale komponują się z pozostałymi typami paneli z naszej oferty, co pozwala na realizację wielu pomysłów w zakresie aranżacji wnętrz. 

PANELE AKUSTYCZNE FLOKOWANE

O ile podstawową funkcją piramidek, fal i gładkich paneli akustycznych jest tłumienie hałasu, tak panele flokowane są gamą produktów stworzonych przede wszystkim z myślą o dekorowaniu wnętrz. Wykorzystując je do aranżacji pomieszczeń, uzyskujemy efekt tzw. miękkich ścian. Są nowoczesne, a jednocześnie stwarzają poczucie przytulnego wnętrza, dlatego zyskują coraz większą popularność. Dodatkowa funkcja tłumienia dźwięków wpływa zaś na ich funkcjonalność. W naszej ofercie posiadamy panele akustyczne flokowane o wielu interesujących wzorach – np. szachownicy lub puzzli.  

CECHY PRODUKTÓW

Atrakcyjność oferty liczy się dla nas na równi z jakością produktów. Dlatego proponowane przez nas panele wykonane są z wysokiej klasy pianki akustycznej, co zapewnia ich trwałość i odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Inna, stosowana nazwa zarówno w odniesieniu do produktu, jak i do samego materiału, to gąbka akustyczna. Tworzywo wykazuje właściwości ognioodporne oraz nie wchłania cieczy takich jak woda i olej. Stąd bierze się jego zastosowanie w przemyśle, gdzie wykorzystywane jest do tłumienia hałasu m.in. w halach produkcyjnych.

PROSTY MONTAŻ PANELI AKUSTYCZNYCH

Wykonane z pianki akustycznej panele są produktem łatwym w montażu. Do ich położenia na ścianach, sufitach oraz podłogach stosuje się specjalistyczny klej montażowy. Coraz popularniejsze stają się również pianki samoprzylepne, zawierające gotową, mechanicznie nałożoną warstwę kleju. W naszym bogatym asortymencie mogą Państwo znaleźć również produkty tego typu.