Piramidki

Wygłuszenie i zapewnienie odpowiedniej akustyki jest niezbędne nie tylko w branży muzycznej, ale również w przypadku domów, mieszkań czy pomieszczeń biurowych. Nadmierny hałas dobiegający z zewnątrz może wpływać na komfort mieszkania czy pracy, dlatego też konieczne jest zastosowanie odpowiednich materiałów izolacyjnych, które ograniczą ten problem. Jednym z produktów cieszących się sporą popularnością na rynku są piramidki akustyczne. W tym artykule przybliżymy nieco specyfikę oraz korzyści z ich zastosowania.

JAK DZIAŁAJĄ PIRAMIDKI AKUSTYCZNE?

Piramidki akustyczne to jeden z rodzajów dostępnych materiałów izolacyjnych. Stosowane są w celu poprawy ogólnej akustyki wewnątrz pomieszczeń oraz ograniczenia uciążliwego hałasu dobiegającego z zewnątrz. Zapewniają skuteczną redukcję różnego rodzaju odbić dźwięków i pogłosów, takich jak np. dudnienie. Co więcej, emitowane fale akustyczne są przez taką piramidkę pochłaniane. Zdolność do bardzo dobrej chłonności akustycznej jest szczególnie doceniana w przypadku średnich i wysokich częstotliwości dźwiękowych.

Piramidki akustyczne są bardzo łatwe w montażu i odporne na uszkodzenia mechanicznie. Podobnie jak standardową matę akustyczną, można je dociąć do pożądanego rozmiaru. Zamontowane na suficie czy też ścianach, działają niczym standardowe ekrany akustyczne, czyli rozpraszają hałas, obniżając go o kilka decybeli.

W przypadku profesjonalnych zastosowań używane są do wygłuszania studia nagraniowego, pokojów odsłuchowych itp. Mogą też występować w przypadku pomieszczeń domowych czy biur. Sprzyjają poprawie akustyki w pomieszczeniu. Stosowane są do izolowania sal tanecznych, drzwi samochodowych i bagażników, a także wygłuszania maszyn, skrzyń transportowych, kolumn głośnikowych, skrzyni basowych itd. Sprawdzą się również do wygłuszania pokojów używanych na potrzeby kina domowego. Popularne są również przy wygłuszaniu pubów, kawiarni i restauracji.

PIRAMIDKI AKUSTYCZNE W OFERCIE MCAKUSTIK

Piramidki akustyczne dostępne są w ofercie firmy MCakustik. Wykonane są z atestowanej pianki o strukturze porów otwartych, dzięki czemu mają właściwości pochłaniające głównie wysokie i średnie częstotliwości. Za sprawą specyficznej perforacji doskonale pochłaniają dźwięki o wysokiej i średniej częstotliwości. Są dostępne w standardowym kolorze grafitowym, a także całej gamie różnorodnych odcieni, dzięki czemu bez większego problemu można dobrać odpowiedni materiał wygłuszający stosowanie do własnych potrzeb.

Podobne wpisy