Dźwięk

Każde studio nagraniowe, zarówno profesjonalne, jak i amatorskie, wymaga przede wszystkim solidnego wyciszenia. To najważniejsze zadanie stojące przed osobami, które aranżują tego rodzaju pomieszczenie. W takim wnętrzu powinna panować absolutna cisza, nie mogą też powstawać jakiekolwiek pogłosy. Między innymi do takich zastosowań stworzone zostały maty i panele wygłuszające, które sprzyjają prawidłowej izolacji akustycznej, a dodatkowo zapewniają bardzo łatwy montaż.

Wyciszone studio nagraniowe

Panele i maty wygłuszające stosowane są przede wszystkim w pomieszczeniach służących do nagrań dźwięków i produkcji muzycznej, chociaż sprawdzają się też w przypadku innych pomieszczeń, w tym m.in. biur czy mieszkań. Zapewniają przede wszystkim całkowitą eliminację efektu pogłosu, co jest konieczne dla odpowiedniego brzmienia wokalu oraz instrumentów.

To rozwiązanie stosowane nie tylko przez profesjonalistów, ale i początkujących muzyków czy producentów, którzy szukają korzystnego cenowo i prostego w montażu rozwiązania zapewniającego odpowiednią akustykę w pomieszczeniu. Maty i panele to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej ekonomicznych sposobów na wygłuszenie wnętrz.

Kolejną docenianą zaletą tego rozwiązania jest estetyka. Studio nagrań powinno prezentować się schludnie i estetycznie, a dobrej jakości maty i panele oferowane przez sklep MCakustik wykonano precyzyjnie, z solidnych materiałów, a dostępne są w różnych kolorach. Nie rozwarstwiają się i nie pylą, dlatego też zapewniają trwałość i wytrzymałość przez długi czas.

Wyciszenie pokoju odsłuchowego

Podobnymi zasadami aranżacyjnymi w kwestii wyciszenia należy kierować się w przypadku tzw. pokojów odsłuchowych. Bez względu na to, czy takie pomieszczenie służy wyłącznie do odsłuchiwania, czy też odsłuchiwania dźwięków, odpowiednia akustyka odgrywa tutaj kluczową rolę. Bez dobrej akustyki nawet najlepszy sprzęt nie zapewni nam oczekiwanych rezultatów.

Oczywiście akustyka w studiach nagraniowych oraz pokojach odsłuchowych to dość złożona kwestia i wpływa na nią wiele elementów, w tym m.in. rozmiary pomieszczenia i jego układ, sposób wykończenia ścian, zastosowane meble i inne elementy wyposażenia itd. Niemniej już samo wprowadzenie paneli akustycznych może pozytywnie wpłynąć na jakość odsłuchu dźwięków.

Podobne wpisy