Piramidki

Maty akustyczne są materiałem bardzo łatwym w montażu. Z ich zamocowaniem poradzi sobie nawet osoba, której majsterkowanie nie było nigdy mocną stroną. Poniżej podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku.

MATY SAMOPRZYLEPNE

Osoby, które chcą sobie maksymalnie ułatwić zadanie, powinny zdecydować się na zakup mat akustycznych samoprzylepnych. Ich montaż jest banalnie prosty. Nie mam tu bowiem do czynienia z ryzykiem złego rozprowadzenia kleju, montaż musi się udać, jeśli tylko będziemy trzymać się zaleceń producenta maty. Maty nakleja się na ścianę podobnie, jak zwykłe naklejki, proces przebiega więc szybko i sprawnie, a efekt naszej pracy jest natychmiastowy. To zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie.

PRZYKLEJANIE MATY

Maty akustyczne bez warstwy kleju wymagają nieco więcej zachodu. To jednak koniec złych wiadomości: są one na szczęście bardzo elastyczne i łatwo dają się zamocować na przeróżnych powierzchniach, w tym na karton-gipsie, betonie czy szkle. Przed przyklejeniem maty powierzchnię trzeba odpowiednio przygotować. Najpierw musimy odtłuścić ją, a następnie całkowicie osuszyć. Jeśli okaże się, że dana powierzchnia stosunkowo łatwo wchłania wilgoć, będziemy musieli ją także zagruntować. W przeciwnym wypadku klej nie będzie trzymał wystarczająco dobrze. W tym samym czasie warto też przenieść maty  do pomieszczenia o temperaturze pokojowej, jeśli np., leżały w garażu i są wychłodzone. Gdy wszystko jest gotowe, musimy przygotować klej zgodnie z zaleceniami jego producenta. Warto sprawdzić też w instrukcji, jaki sposób nakładania kleju on zaleca. Bardzo ważne jest, aby posmarować klejem zarówno powierzchnię maty, jak i powierzchnię, do której będziemy ją montować. Dzięki temu możemy mieć pewność, że klej zadziała tak, jak powinien. W przypadku konieczności dopasowania kształtu maty do powierzchni, którą obklejamy, należy użyć ostrego noża do tapet. Pozostaje nam tylko cierpliwe poczekanie na wyschnięcie kleju i możemy cieszyć się lepszą akustyką danego pomieszczenia.

Podobne wpisy