Panele akustyczne

Pułapki basowe to istotny element wyposażenia każdego studia nagrań, a także pomieszczeń, w których odtwarzana jest muzyka. Stosowane są m.in. w pomieszczeniach wymagających wyciszenia, drzwiach samochodowych i bagażnikach, salach tanecznych, skrzyniach transportowych, kolumnach głośnikowych i skrzyniach basowych itd. Służą do skrócenia czasu pogłosu, a nawet wygłuszania maszyn. Ich zastosowanie jest więc bardzo szerokie.

DO JAKICH CELÓW UŻYWANE SĄ PUŁAPKI BASOWE?

Jedną z głównych przyczyn słyszalnych hałasów są drgania, które mogą rozprzestrzeniać się na dwa podstawowe sposoby. Jeden z nich wynika ze specyfiki konstrukcyjnej budynku, drugi związany jest z właściwościami powietrza. Pułapki basowe mają na celu niwelowanie niechcianych tonów, które powodowane są przez różne czynniki zewnętrzne. Dzięki nim można zniwelować czas pogłosu oraz znacząco zredukować hałasy, np. w studiu nagraniowym.

Mogą być również wykorzystane w przemyśle, np. w dużych halach produkcyjnych, aby skutecznie wygłuszyć hałas powodowany przez maszyny. Ostatnio coraz częściej stosuje się je również w pojazdach samochodowych. Zaletą pułapek basowych jest nie tylko ich wysoka skuteczność w niwelowaniu hałasów, ale również łatwość zastosowania. Bez większego problemu można je zamontować nawet w trudno dostępnych miejscach, redukując pogłosy, dudnienie, drgania oraz pozytywnie wpływając na lepszy dźwięk z różnych sprzętów.

PUŁAPKA BASOWA W ASORTYMENCIE SKLEPU MCAKUSTIK

Sklep MCakustik zapewnia pułapkę basową trapezową, która jest wykonana z atestowanej pianki o strukturze porów otwartych, dzięki czemu posiada właściwości pochłaniające głównie wysokie i średnie częstotliwości. Dzięki swojej perforacji rozprasza fale dźwiękowe, a co za tym idzie, uszlachetnia dźwięk w pomieszczeniach. Pułapki dostępne są w postaci paneli o wymiarach 103 x 7,5 x 4 cm. Najczęściej pułapki basowe montowane są w studiach nagrań, pomieszczeniach do odtwarzania muzyki, kolumnach głośnikowych i skrzyniach basowych. Z powodzeniem jednak mogą być zastosowane do wygłuszenia maszyn czy pojazdów samochodowych.

Podobne wpisy